Ana Sayfa

-Şubat Dönemi Sorumluluk Sınav Takvimi-Ürdüne gidecek öğrencilerimizin dikkatine! Muvaffakatname -  2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi

Dr. Nureddin NEBATİ'nin Ziyareti Prof. Dr. Saffet TÜZGEN'in Ziyareti Harbiye Askeri Müze Ziyareti
13 Şubat 2015 tarihinde eski bir velimiz olarak İstanbul Milletvekili Sn Dr. Nureddin NEBATİ ve İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Sn. Doç.Dr. Melih BULU ile söyleşide bulunduk. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü, Beyin Cerrahı Prof. Dr. Saffet TÜZGEN 17.02.2015 tarihinde okulumuz 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile biraraya geldi. 11 Şubat 2015 tarihinde koleksiyonların zenginliği ve çeşidi açısından dünyanın en önde gelen müzelerinden birisi olan Harbiye Askeri Müze’sini Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz ile beraber ziyaret ettik.


Umre Ziyareti Yıldız Sarayı ve Rumeli Hisarı Gezisi Öncü Spor Kulübü Spor Turnuvaları
Geleneksel hale gelen yıl içerisinde başarılı öğrencilerimizin ödüllendirilmesi bu yıl da devam etmiştir. Osmanlı Devletinin idari yapısını tanımak amacıyla Yıldız Sarayını, Osmanlı'nın askeri yapısını ve İstanbul'un fethine katkısını öğrenmek amacıyla Rumeli Hisarını gezerek incelemelerde bulunduk.  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Öncü Spor Kulübü tarafından organize edilen İstanbul geneli İmam Hatip Liseleri arası yapılan organizasyonda, okulumuz 6 branşta temsil edilmiştir.


29 Mayıs Üniversitesi Ziyareti Kardeş Okul Ziyareti İstanbul Hukuk Fakültesi Ziyareti
Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinin 29 Mayıs Üniversitesini yakından tanımalarını sağlamak ve Yüksek Öğretime karşı motivasyonlarını desteklemek için 26 Kasım 2014 tarihinde 29 Mayıs Üniversitesine mesleki rehberlik gezisi düzenlenmiştir. Kardeş Okul İşbirliği çerçevesinde 30 Ekim-8 Kasım 2014 tarihleri arasında Ülkemizi ziyaret eden Al Madaris Al Nuzum okulu  öğrencileri ile 10 günlük bir kültür programı gerçekleştirdik. İstanbul Hukuk Fakültesini yakından tanımak amacıyla 06.03.2014 tarihinde mesleki rehberlik ziyareti gerçekleştirdik. Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve İstanbul Hukuk Fakültesini kazanmış mezunlarımızın rehberliğinde kampusu gezip bölümle ilgili kapsamlı bilgi edindik.


Ürdün Dil Akademisi Ürdün Dil Eğitimi Programı Ahmet Davutoğlu'nun Ürdün Selfie'si
Okulumuz öğrencilerinde 50 kişilik bir grup 01 Ağustos - 04 Eylül 2014 tarihleri arasında Ürdün Üniversitesinde düzenlenen dil programını başarı ile tamamlayarak 04 Eylül 2014 tarihinde dönüş yapmışlardır. Kardeş Okul İşbirliği çerçevesinde Ürdün'ün başkenti Amman'da Al Hasad Al Tarbawi ve Al Madaris Al-Nuzum okullarında Dil Eğitimi Programına katılan Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlayarak 07.06.2014 tarihinde yurda dönüş yapmışlardır.  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, öğrenci değişim programı çerçevesinde Arapça eğitim almak üzere Ürdün'de bulunan okulumuz öğrencilerini kaldıkları Amman Gençlik Merkezi'nde ziyaret etti.


Yazarlar Okullarda Projesi Okulumuz "HAZIRLIKLI" Banka Hesap Numaraları
 Şiirin İslam düşüncesindeki yeri, İslam'ın şiire bakışı ve Kuran-ı Kerim 'in şiire-şairlere yaklaşımı konuşuldu.

Fazlası için Tıklayınız   
Okulumuzda 2013- 2014 eğitim öğretim yılından itibaren Arapça ağırlıklı İngilizce kapsamlı “Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı” bulunacaktır. Hafta Sonu Hazırlama Yetiştirme Kursu Hesabı ve Okul Aile Birliği Hesabı

     

ARŞİV HABERLERİ

ADRES LİNKLER
 İmrahor cad.No:88 Sütlüce
       Beyoğlu / İSTANBUL
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
  beyogluanadoluihl@hotmail.com Din Öğretimi Genel Müdürlüğü
   0212 210 24 12-13-14-15 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
 
  Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı
 
  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mezunları Derneği